TOPlist

Pražští policisté měli o víkendu o zábavu postaráno. Mimo jiné případy vyjížděli k celkem 188 dopravním nehodám

Během uplynulého víkendu se policii podařilo zadržet 78 pachatelů různých trestných činů. Na základě oznámení na tísňové volání pražské policie vyjížděli dopravní policisté k celkem 188 dopravním nehodám, při kterých byla jedna osoba zraněna těžce, dalších 19 lehce. Škoda vzniklá při těchto karambolech je v tuto chvíli vyčíslena na 11,36 miliónu korun.

V pátek, nedlouho po dvacáté hodině si policisté PMJ v Holešovičkách všimli vozidla, jehož registrační značku prověřili v databázi kradených vozidel. Díky tomu zjistili, že tomu není dlouho, co bylo toto vozidlo odcizeno oprávněnému majiteli. Proto se rozhodli auto zastavit a zkontrolovat jak vůz, tak řidiče, ten ale začal péjákům ujíždět. Dohnat ho a zastavit se policistům podařilo až ve Zdibech, kde chtěl řidič před nimi ještě utéct. Nakonec se ukázalo, že je vozidlo kradené a řidič má navíc ještě vyslovenu blokaci řidičského průkazu pro všechny skupiny. Muž skončil na policejní služebně pro podezření z trestných činů neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí.

Ke druhému případu vyjížděli péjáci v sobotu, dvě hodiny po půlnoci, na náměstí Hrdinů v Praze 4. Tam měl neznámý muž poškozovat zaparkovaná auta. Jakmile policisté dorazili na místo, uviděli poměrně velkou spoušť. U celkem čtyř zaparkovaných vozidel buď chyběla zpětná zrcátka, nebo měla znatelně poškozenou karoserii a jedno z aut mělo dokonce zcela „vymlácená“ boční okna. O tom, kdo je pachatelem nebylo ani na minutu pochyb, neboť ve chvíli, kdy na místo policisté přijížděli, rozbíjel muž jedno z oken plastovým kuželem, který následně vhodil dovnitř. U muže policisté naměřili víc jak dvě promile alkoholu při dechové zkoušce. I to je možná důvodem, proč zadržený policistům tvrdil, že si není vědom, že se takového jednání dopustil. Po vystřízlivění čelí muž podezření z trestného činu poškození cizí věci.

Třetí případ se odehrál v ulici Kostelecká v Praze 8. Zde si hlídka péjáků všimla vínově červené Felicie, jejíž řidič se při jízdě neustále otáčel na policisty a byl znatelně nervózní. Po zastavení auta k silniční kontrole otevřel jeho řidič dveře a z interiéru vozu se vyvalil charakteristický zápach marihuany. Té nakonec policisté v autě zajistili bezmála dva kilogramy. Navíc provedený test prokázal, že řidič přepravované zboží konzumoval již za jízdy. I tento řidič nakonec skončil na policejní služebně pro podezření z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Inzerce