TOPlist

Pražští kriminalisté odhalili velkou pěstírnu konopí


Kriminalisté druhého policejního obvodu, kteří se zabývají potíráním trestné činnosti na úseku drog, v tomto týdnu odhalili v jednom z rodinných domů v Praze 5 Stodůlkách pěstírnu konopí. Vzhledem k tomu, že všechny zjištěné informace nasvědčovaly tomu, že se v domě pěstírna nachází, provedli ve spolupráci se zásahovou jednotkou a na základě soudního povolení, vstup do domu.

Více než 1300 rostlin konopí

Tam pak nalezli více než 1300 rostlin konopí v různých vývojových stádiích a zadrželi muže, takzvaného zahradníka, který je podezřelý, že rostliny pěstoval. Tento muž se policistům pokusil utéct a byl zadržen ve chvíli, kdy se snažil sešplhat z balkonu v patře po břečťanu, kterým je dům obrostlý.

Hrozí mu až deset let vězení

Jednatřicetiletý muž si následně od kriminalistů vyslechl obvinění ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Muž s kriminalisty spolupracuje a k činu se přiznal. Také byl podán podnět na jeho vzetí do vazby.

por. Bc. Jan Daněk

Ilustrační foto

Inzerce