TOPlist

Pražští kriminalisté objasnili dvojnásobnou vraždu manželského páru ze Stodůlek

Vyřešení tohoto případu trvalo rovných 367 dní. Dnes je z tohoto hrůzného skutku obviněn mladý muž, kterému hrozí trest až na dvacet let, nebo doživotí.

Od šestnáctého února loňského roku prošetřovali kriminalisté prvního oddělení krajského ředitelství případ vraždy dvou postarších osoby. Rukou násilníka v bytě v Brdičkově ulici zemřeli osmasedmdesátiletý muž a jeho o pět let mladší žena. Prošetřováním detektivové zjistili, že k dvojnásobné vraždě došlo už jedenatřicátého ledna, avšak mrtvá těla byla nalezena až o víc jak čtrnáct dní později. Toto časové rozmezí je hlavně důležité proto, že vrah neprodleně po skutku zapnul v bytě plyn. Tím chtěl takzvaně zahladit stopy, kdy po celou dobu bezprostředně hrozil výbuch, nejen v bytě samotném, ale i celém rozsáhlém bytovém komplexu. To mohlo mít za následek velice rozsáhlé, až fatální následky pro celou řadu nezúčastněných osob.

V rámci prošetřování případu vytipovali kriminalisté stovky osob, u kterých museli prověřit možnou účast na trestném činu vraždy. V tomto směru byli detektivům velikými pomocníky odborníci a specialisté z Kriminalistického ústavu v Praze. Nutno zmínit, že právě mezi těmito vytipovanými osobami byl i dnes obviněný devětadvacetiletý muž. U toho ale bylo velice složité provést ověřovací úkony, neboť se jednalo o osobu, policejní hantýrkou řečeno takzvaně na pohybu. To v praxi znamená, že je téměř nemožné zastihnout takového člověka na jednom konkrétním místě. Z toho důvodu byla tato osoba konfrontována s jednotlivými indiciemi až mezi posledními, ne-li vůbec poslední.

Na základě konkrétních zjištění, a výsledků znaleckých expertíz pak vyhlásili kriminalisté po tomto mladíkovi celostátní pátrání. To bylo osmnáctého února úspěšné, neboť hledaného toho dne zadrželi v dopoledních hodinách karlovarští policisté, kteří ho posléze předali do kompetence pražských detektivů.

Ti pro spolupráci při realizaci, tedy zadržení, oslovili i kolegy z Brna. Bylo totiž nutné najít konkrétní zastavárny a bazary v jihomoravské metropoli, kde obviněný zastavil předměty, které získal při popsané vraždě, kterou kriminalisté vnímají jako loupežnou. I tito kolegové byli v pátrání úspěšní.

Devětadvacetiletý muž se k popsanému jednání doznal v plném rozsahu jak neprodleně po zadržení, tak i následně při výslechu po sdělení obvinění, za přítomnosti advokáta. Na základě všech uvedených skutečností obvinil vyšetřovatel zadrženého z trestných činů vraždy a obecného o hrožení. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dvacet let, nebo trest výjimečný, tedy doživotí.

Na obviněného muže byla uvalena vazba.

Inzerce