TOPlist

Pražští kriminalisté objasnili další dvě loupeže a dopadli mladého recidivistu

První loupež se stala koncem dubna krátce před půlnocí. V té době na recepci hotelu v Prosecké ulici přišel mladý muž, který požadoval ubytování pro dvě osoby. Na žádost recepční pak předložil svůj občanský průkaz. Během komunikace se ale mladík choval velice podezřele a neustále se díval směrem ke vchodovým dveřím. Vzápětí vytáhl krátkou střelnou zbraň, kterou namířil na recepční s tím, aby mu vydala veškeré peníze. Přepadená žena ale v důsledku vyvstalého šoku na jeho výzvy nijak nereagovala a proto mladík přeskočil pult, ze kterého si sám vyndal finanční hotovost v korunách a eurech ve výši přes dvacet tisíc korun, kterou také odcizil. Poté se ještě snažil recepční „uklidnit“ tím, že se vlastně nic neděje a posléze z místa utekl.

Youtube Video
Podívat se na video

Obdobný scénář se pak odehrál o měsíc později krátce po půlnoci. Do prostoru herny v Praze 8 vešel mladík, který okamžitě zamířil do zadní části provozovny. Po chvíli se vrátil k baru a personálu sdělil, že chce vyplatit výhru z automatu. Obsluha však požadovala označení daného výherního automatu a proto s ním šla do zadních prostor. Mladíkovo chování ale i v tomto případě bylo dosti podezřelé, a proto se žena začala vracet zpět k baru, načež ale mladík vytáhl zbraň. S pistolí v ruce pak ženu donutil, aby mu řekla, kde jsou uložené peníze a s částkou okolo šestnácti tisíc z herny odešel.

Kriminalisté z druhého oddělení třetího policejního obvodu zjistili, že občanský průkaz, který mladík předložil, byl skutečně pravý. V průběhu vyšetřování také zjistili, že obě loupežná přepadení má na svědomí jeden a ten samý pachatel. Za záštitou nashromážděných důkazů pak kriminalisté se souhlasy justičních orgánů zadrželi podezřelého a provedli domovní prohlídku v hotelovém pokoji, ve kterém tento podezřelý dočasně přebýval. V rámci prohlídky byla nalezena zbraň, se kterou muž trestnou činnost páchal. Jednalo se o důvěryhodnou maketu pistole.

Kriminalisté muže obvinili z trestného činu loupeže, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. V současné době je tento recidivista stíhán vazebně.

I přesto, že se jedná o teprve třiadvacetiletého mladíka, tak mu vězeňské prostředí rozhodně není cizí. V minulosti byl totiž už dvanáctkrát soudně trestaný, a to zejména za trestné činy majetkového charakteru, ale i například za násilí proti úřední osobě.

Inzerce