TOPlist

Pražští kriminalisté dopadli trojici zkušených zlodějů, napáchali škody za milióny, v jednom případě dusili seniorku

Trojice obviněných byla velice čiperná. Za necelých pět měsíců vykradli desítky domácností. Jejich „pracovitost“ může soud „ocenit“ až desetiletým vězením.

Od března letošního roku prošetřovali kriminalisté druhého oddělení prvního policejního obvodu v Praze rozsáhlou sérii krádeží vloupáním. Při těchto vloupáních pachatelé „navštěvovali“, samozřejmě bez vědomí majitele, různé domácnosti v podobě bytů, nebo rodinných domů. Dovnitř se dostávali, podle situace, hned několika způsoby. Někdy vyšplhali do vyšších pater, kde využili k větrání pootevřeného, nebo zcela otevřeného okna. Jindy zase jednoduše rozbili skleněnou výplň například kamenem, nebo okno takzvaně vysadili z pantů. A poté už si v obydlích dělali, co chtěli.

Především si samozřejmě přivlastňovali veškeré cennosti, které zde našli. Jednalo se výpočetní techniku a jinou drobnou, ale lehce zpeněžitelnou elektroniku, šperky a finanční hotovost, kterou mnohdy brali i s trezory. Nebylo výjimkou, že si z domácnosti odnesli věci v celkové hodnotě přesahující sto tisíc korun.

V jednom případě se ale změnila krádež vloupáním v loupež. Pachatele totiž po rozbití okna a vstupu do kuchyně překvapila šestaosmdesátiletá seniorka, která tam podle nenechavců neměla v danou chvíli být. Avšak ani tato skutečnost je od jejich původního záměru neodradila. Důchodkyni jednoduše srazili na zem a pokračovali v prohledávání obydlí. Když se žena opakovaně snažila lapky z nemovitosti vypoklonkovat, opět ji srazili na zem a znehybnili přikrývkami. Poté v klidu dokončili „prohlídku“ nemovitosti a odešli pryč. Takovéto jejich řádění ukončili kriminalisté prvního policejního obvodu konkrétně osmého srpna, kdy trojici pachatelů (30, 38, 39) zadrželi.

Prošetřováním pak detektivové zjistili, že trojice nikdy nekradla v plné sestavě. Na krádežích se prioritně podílel především třicetiletý muž, který vždy přizval ke spolupráci pouze jednoho ze spolupachatelů. Kriminalistům se do současné doby podařilo zadokumentovat, že tímto způsobem měla trojice vykrást celkem šedesát domácností v Praze, Středočeském, Královehradeckém, Jihomoravském a Zlínském kraji. Při tom způsobili škodu doposud vyčíslenou na dva a čtvrt miliónu korun.

Na základě popsaného jsou zadržení obviněni z trestných činů krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a loupeže. Za tyto delikty jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Inzerce