TOPlist

Pražským policistům ujížděl poněkolikáté řidič Octavie, tentokrát neujel

Hlídka pražské Pohotovostní motorizované jednotky si v úterý odpoledne v ulici Ke Klíčovu všimla osobního vozidla Škoda Octavia, jejíž řidič byl policistům povědomí již z dřívější doby. Jednalo se o muže s kriminální minulostí a hlídka se ho proto rozhodla podrobit kontrole.

Youtube Video
Podívat se na video

Řidič nerespektoval výzvy k zastavení a začal před hlídkou ujíždět. Najel na rychlostní silnici R10 a pokračoval dále ven z Prahy. Poblíž Staré Boleslavi projel železniční přejezd „na červenou“, kdy navíc lehce poškodil závoru. V průběhu honičky mladý řidič (24 let) projel několik křižovatek na červenou, ohrožoval jiné řidiče i chodce. Do pronásledování se zapojovaly postupně další a další hlídky, povolán byl také vrtulník LS PČR.

Vůz zajel až do areálu výzkumného ústavu v pražské Podnikatelské ulici. Tam auto nabouralo do betonového plotu a posádka se pokusila o útěk. Řidiče i spolujezdce policisté po krátké chvíli dopadli.

U řidiče byl proveden orientační test na přítomnost drog, kdy tento test měl pozitivní výsledek na pervitin.

Pro spolujezdkyni na místo dorazila posádka RZP ZZS HMP, která ji převezla do nemocnice. Dívka utrpěla lehké poranění při nehodě ujíždějícího vozidla.

Policisté celou věc nadále vyšetřují. Na místo dorazila hlídka Oddělení dopravních nehod, ale také místního oddělení Újezd nad Lesy a výjezdová skupina SKPV z obvodního ředitelství Praha III.

Podle informací Policejního deníku neujíždělo toto vozidlo zdaleka poprvé. Již několikrát hlídky PMJ Praha tento vůz pronásledovaly. Nicméně ten například zajel do soukromého dvora (místo bydliště).

Inzerce