TOPlist
Inzerce

Pražským policistům ujížděl celostátně hledaný muž se zákazem řízení a pod vlivem pervitinu

Uniknout policistům se pokusil řidič černého Superbu. Honička trvala jen asi minutu, ale škody jdou do statisíců.

Ve čtvrtek v půl deváté večer si policisté pražské cizinecké policie všimli na Vinohradské ulici černé Škody Superb. Její řidič se ale ve chvíli kdy míjel policisty, podivně krčil pod volant, což bylo samozřejmě podezřelé. Nakonec se ukázalo, že policisté měli správný postřeh a tušení.

Vozidlo se na tomto základě rozhodli zastavit a zkontrolovat. Jeho řidič, jakmile uviděl modré majáky a červený nápis stop razantně zrychli, a chtěl policistům zmizet z dohledu. To se mu ale díky jeho, možná nešikovnosti nepodařilo. Při odbočení do Italské ulice totiž své vozidlo nezvládl a naboural jak právě projíždějící Hyundai, tak u chodníku zaparkované vozidlo taxi. Jak své auto, tak i ostatní nabouraná doslova zdemoloval.

Díky tomuto karambolu už bylo pro policisty poměrně jednoduché řidiče zadržet. Při následném prošetřování policisté zjistili celou řadu podstatných skutečností. Řidič byl pod vlivem drog, konkrétně pervitinu, měl vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a byl takzvaně vyhlášen do celostátního pátrání pro celou řadu deliktů majetkového charakteru.

Na základě těchto skutečností je řidič nyní podezřelý z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. S ohledem na to, že se jedná o osobu hledanou, která se zjevně vyhýbá spravedlnosti, byl řidič následně umístěn do cely předběžného zadržení.

Inzerce