TOPlist

Pražská zásahová jednotka zadržela „zahradníky“ těsně před sklizní

Detektivové z toxi týmu třetího policejního obvodu zadrželi minulý týden, společně se zásahovou jednotkou, dvojici cizinců v pražských Kbelích. Policisté dopadli dva vietnamsky hovořící muže ve skladovacích prostorech v Košařově ulici, kde byli 14 dní doslova zabarikádovaní, pečovali o rostliny a vůbec nevycházeli ven. Mrazáky měli nabité jídlem a dokonce investovali nemalou finanční částku do kvalitního zabezpečení domu.

Youtube Video
Podívat se na video

Policisté doposud netrestané muže ve věku 37 a 38 let převezli na služebnu, kde je poté vyšetřovatel obvinil ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami, za což jim hrozí až pětileté vězení. Vyšetřovatel zároveň podal státnímu zástupci podnět na uvalení vazby, kam je nakonec soudce umístil.

Během domovních prohlídek zajistili policisté téměř 1400 rostlin konopí vysoké až 120 centimetrů, které vzápětí putovaly na expertizy. Pěstírna byla vybavená poloautomatickým režimem s řízeným provozem osvětlení a policisté pak v domě zajistili přes sto lamp, desítky ventilátorů, patnáct set květináčů, teploměry, vzduchotechniku a další zařízení včetně speciálního hnojiva. Kriminalisté navíc zjistili, že v domě, pronajatém od srpna letošního roku, nebyl zavedený elektrický proud a dvojice tak odebírala elektrickou energii takzvaně „načerno“.

Podle detektivů se zadržení potkali v jednom obchodním centru na Praze 4, kde starší muž oslovil mladšího krajana s nabídkou zprostředkování zaměstnání. Ten nelegálně přicestoval do Čech z Itálie, kde se marně snažil sehnat práci a pak pokračoval do Prahy. Kriminalistům k pěstírně sdělil: „Tyto rostliny ve Vietnamu nemáme a já jsem netušil, co zalévám“.

Inzerce