TOPlist

Pražská policie obvinila zadrženého Asiata z pokusu o vraždu

Pražští kriminalisté obvinili zadrženého 25letého Asiata, kterého v neděli večer zadržela hlídka PMJ Praha v Ledvinově ulici na Jižním městě, z trestného činu vraždy ve stádiu pokusu.

Policisté z PMJ Praha vyjížděli v neděli večer do Ledvinovy ulice na základě oznámení ženy, která poznala fotografie pachatele brutálního napadení ženy, prezentované v médiích. Policisté po svém příjezdu na místo nalezli podezřelého muže, který byl vzhledem podobný pachateli. U cizince, který zde pobývá nelegálně, bylo následně nalezeno oblečení, které měl na sobě pachatel v době útoku. Na bundě tohoto muže byly navíc objeveny krevní stopy. Cizinec měl dále šrámy v obličeji.

Oba případy brutálních útoků začali ihned vyšetřovat kriminalisté z Obvodního ředitelství pro Prahu IV., kteří následně předali vyšetřování svým kolegům z Krajského ředitelství. Kriminalisté následně po výslechu obvinili 25letého zadrženého Asiata z trestného činu vraždy, a to ve stádiu pokusu. Podle vyšetřovatelů má však na svědomí pouze první (sobotní) případ napadení z pražského Chodova. I tento útok však byl velmi brutální.

„Zatím jsme nezjistili žádnou okolnost, která by nasvědčovala tomu, že by se tento obviněný dopustil i druhého útoku z neděle ráno,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan s tím, že tak kriminalisté stále prosí o pomoc případné svědky, kteří si v neděli ráno mohli druhého útoku všimnout, případně viděli ženu v křoví ležet. Jejich výpovědi by mohly kriminalistům pomoci. Kriminalistům ztěžuje práci fakt, že napadená žena je v kritickém stavu v nemocnici, a není tak zatím schopná vypovídat.

Kdo by měl k případu z nedělního rána jakékoliv informace, ať se prosím obrátí na linku 158.

Inzerce