TOPlist

Pražská policie hodnotí průběh prvomájových akcí jako bezproblémový


Vzhledem k avizovaným počtům účastníků jednotlivých akcí policie nasadila na bezpečnostní opatření několik stovek policistů. Původní očekávání se však nakonec nevyplnila a do pražských ulic vyrazily ne tisíce, ale pouhé stovky osob.

Žádné závažé porušení zákona

Policie v souvislosti s průběhem dnešního bezpečnostního opatření nemusela řešit žádné závažné porušení zákona. Policisté monitorovali hned několik zásadních akcí, shromáždění a pochodů, řešili drobné potyčky, strkanice a různé výměny názorů. Valná většina incidentů naštěstí skončila ve svém prvopočátku. Velkou zásluhu na tom mají bezesporu všude přítomní policisté antikonfliktních týmů nejen z Prahy, ale i z dalších krajských ředitelství policie, kterým se dařilo vyostřené situace zklidňovat.

Náročný den i pro obyvatele

První květen byl v mnoha ohledech náročný nejen pro policii i pro obyvatele metropole. Pražané se setkali s celou řadou krátkodobých uzavírek a omezení provozu. Jedno z nejzásadnějších opatření se týkalo Mánesova mostu. Ten museli policisté v jednu chvíli přehradit, aby předešli hrozícímu střetu dvou názorově odlišných uskupení osob. Téměř hodinové omezení se přímo dotklo i městské hromadné dopravy.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová

Inzerce