TOPlist

Praha: nemohl se dostat do domu, pomohl si kopy do dveří

Strážníci jeli v úterý řešit případ, kdy mělo dojít k pokusu o vykradení bytu. Nakonec se ukázalo, že si opilý nájemník domu jen zapomněl klíče u kamaráda a chtěl jít domů spát. Strážníci ho museli „uklidnit“ pomocí hmatů a chvatů. Případ dále řeší policisté.

V dopoledních hodinách bylo oznámeno na linku tísňového volání, že nějaký muž vykrádá byt v ulici Na Louži. Na místo proto ihned vyjely dvě hlídky strážníků z Prahy 10. Zde našly jasné stopy o tom, že se někdo snažil za použití násilí dostat do domu. Na vchodových dveřích se nacházely kolem zámku otisky od bot a byla také poškozena skleněná výplň dveří. Z oznámení nebylo jasné, o jaký byt se jedná a zda je pachatel ještě v domě, proto jeden ze strážníků zůstal u vchodových dveří a další začali prohledávat dům.

Chci jít domů spát

Mezitím se ke strážníkovi, který byl u vchodu, dostavili dva muži. Jedním z nich byl oznamovatel a sdělil, že druhý muž je ten, kterého strážníci hledají. Hlídka ho ztotožnila a na dotaz, zda skutečně poškodil vstupní dveře, dvacetiletý mladík odpověděl: „Já tu bydlím, já jsem nikomu nic neudělal, já chci jít domů spát.“ Na dotaz strážníka, zda má u sebe klíče od domu odpověděl, že si je nechal u kamaráda, který bydlí daleko. Když měl vysvětlit, jak se tedy do domu dostal, začal něco zmateně mumlat.

Protože se vzorek podrážek bot mladíka shodoval se stopami od bot na poškozených dveřích, strážníci muže pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě. Mladík však odmítal setrvat na místě a hlídce oznámil, že odchází domů spát. Ani na opakovanou výzvu nereagoval, proto proti němu strážníci zakročili a následně mu nasadili ještě pouta. Celým případem se nyní zabývají policisté z místního oddělení.

Irena Seifertová

Ilustrační foto

Inzerce