TOPlist

Pracovník banky na Brněnsku padělal příkazy k platbě

Kriminalistům z krajského Odboru hospodářské kriminality se podařilo objasnit případ osmadvacetiletého muže z Brněnska, který jako zaměstnanec bankovní společnosti sám sobě převedl na účty téměř čtyři miliony korun. Muž, který se dostal do dluhů kvůli internetové ruletě, začal hledat cestu, jak se dostat k penězům, přibližně před rokem.

Napodoboval podpisy plátců

Napadlo ho padělat jednorázové příkazy k platbě, na kterých napodoboval podpis oprávněné osoby plátce. Jako příjemce peněžních prostředků pak uváděl své vlastní bankovní účty. Padělané příkazy k platbě pak předával bance, ve které pracoval, ke zpracování a proplacení. Celkem se mu tímto způsobem podařilo neoprávněně vyvést z cizích účtů téměř čtyři miliony korun.

Hrozí mu osm let

Část peněz sice muž závislý na internetových hrách poškozeným vrátil, ale trestnímu stíhání se nevyhnul. Vyšetřovatel jej obvinil ze spáchání zločinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a z podvodu. Protože svým jednáním způsobil značnou škodu, hrozí mu až osmiletý pobyt za mřížemi.

mjr. Petra Ledabylová

Inzerce