TOPlist

Pozorný občan upozornil strážníky na nepovolenou Tříkrálovou sbírku v centru Prahy

První případ nepovolené Tříkrálové sbírky zaznamenali včera večer strážníci z Prahy 1 na Staroměstském náměstí. Tři děti a muž zde neoprávněně vybírali peníze.

Krátce po osmé hodině večer přijali strážníci z Prahy 1 oznámení od kolemjdoucího občana, že u jedné restaurace na Staroměstském náměstí se nachází několik dětí, které zde vybírají peníze. Poté dodal, že se domnívá, že by se mohlo jednat o nepovolenou sbírku. Strážníci trojici dětí, dva chlapce a dívku, s kasičkou na krku dohledali před jedním z domů na Staroměstském náměstí. Na kasičce byl namalován velký červený kříž a nápis Tři králové. Ke skupince dětí se následně přihlásil muž s tím, že je jejich otec.

Vybírali pro vlastní potřebu

Muž se hlídce přiznal, že povolení na sbírku nemají a peníze vybírají neoprávněně pro vlastní potřebu. Protože muž u sebe neměl doklady, ty údajně zůstaly ve vozidle, které stálo neznámo kde, strážníci muže předvedli na oddělení Policie ČR ke zjištění totožnosti. Následně celou věc předali příslušnému správnímu orgánu k dalšímu opatření.

Všímejte si zapečetění schránek

Městská policie by v souvislosti s tímto případem ráda upozornila občany, aby věnovali pozornost tomu, kdo je oslovuje s žádostí o finanční příspěvek na charitu, a to nejen teď v době Tříkrálové sbírky. V případě, že máte podezření na neoprávněný výběr peněz, informujte neprodleně městskou nebo státní policii na linkách 156 a 158. Pamatujte na to, že legální sbírka podléhá jasně daným pravidlům, k nimž mimo jiné patří povinnost výběrčích ukázat osvědčení od Magistrátu hl. m. Prahy a mít zapečetěnou schránku na peníze.

Irena Seifertová 

Inzerce