TOPlist

Pozor v předvánočním čase na kapsáře. Jejich um poznaly na Českolipsku v jeden den dvě ženy

Ve čtvrtek odpoledne okradl neznámý zloděj dvě ženy. Poškozené přišly o peněženky ve svých kabelkách.

Dvě okradené ženy v jeden den, to je výsledek řádění zkušených kapsářů během čtvrtečního dne v České Lípě. K prvnímu případu došlo v ul. U Kartounky v jedné z prodejen textilu. Okradená žena si zřejmě v zápalu nakupování nevšimla zloděje, který si jí v obchodě vyhlédl. Při placení vybraného zboží s překvapením u pokladny zjistila, že nemá peněženku. Tuto měla uloženou a zapnutou v kabelce při sobě. Okradená žena přišla o všechny osobní doklady, lístky na sportovní a kulturní služby v hodnotě 400,- korun, kartičku do knihovny a finanční hotovost ve výši 1.500,- korun. Celkově ženě způsobil neznámý zloděj škodu za bezmála 2 tisíce korun.

Druhou ženu okradl neznámým zloděj v obchodním domě v Mimoňské ulici. Při nakupování si žena nepovšimla, že by se k ní někdo přiblížil natolik, aby se dostal do její kabelky. A přesto, když sáhla při placení do své kabelky pro peněženku, zjistila, že ji nemá. V ní měla uloženy veškeré osobní doklady a 4 tisíce korun.

Obě okradené ženy nahlásily vše na policii Obvodního oddělení v České Lípě, kde nyní po pachatelích pátrají. Jestliže se českolipským policistům podaří kapsáře dopadnout , v obou případech jim před soudem hrozí trest odnětí svobody v délce dvou let.

por. Bc. Bohdanka Capuličová

Inzerce