TOPlist

Pozor na podvodníky s měněním pěněz

Policisté z Územního odboru Plzeň – venkov se v současné době napříč územím Plzně – severu zabývají případy, kdy se dva muži pokouší určitým trikem výměny peněz získat finanční hotovost od občanů.

K těmto případům došlo dne 27. ledna 2016 v obchodech na Kralovicku, Kaznějovsku, Nýřansku a Chotíkovsku, když dva muži, zřejmě cizinci, kteří k obchodu vždy přijeli osobním vozidlem tovární značky Rover pravděpodobně polské registrační značky, za užití triku výměny peněz pokusili od prodávajících získat finanční hotovost.

Nemluví dobře česky

Jedná se o muže v přibližném věku 20 let, vyšší štíhlé postavy s krátkými hnědými vlasy a o muže v přibližném věku 40 let, nižší silné postavy s krátkými tmavými vlasy. Oba muži mají snědou pleť a mluví špatně českým jazykem. Policisté zatím evidují několik případů poškozených osob v souvislosti s tímto protiprávním jednáním těchto mužů.

Policisté tímto důrazně upozorňují občany, aby si v souvislosti s uvedeným jednáním dávali pozor a v případě podezření na to, že se jedná o tyto muže, tak okamžitě informovali policii.

Na přiložených fotografiích (PČR) je vozidlo, které užívají podezřelí muži, kteří jsou vidět i na fotografiích.

nprap. Ing. Jan Koželuh

Inzerce