TOPlist

Pozor na podomní prodejce

V úterý 1. prosince okolo poledne přijalo operační středisko českobudějovickoé městské policie oznámení o podomních prodejcích na sídlišti Máj. Mělo se jednat o čtyři mladé muže nabízející levnější energie.

Strážníci po příjezdu na místo spatřili popisovanou čtveřici postávat před vchodem jednoho z panelových domů. Strážníci ve dvou přítomných mužích dokonce poznali prodejce, jejichž neoprávněný podomní prodej řešili již koncem listopadu.

Dvacetiletý muž z Berouna, dvacetiletý a jedenadvacetiletý muž z Táborska a dvaadvacetiletý muž z Frýdecko-Místecka však zapírali. Strážníkům se snažili namluvit, že nic nenabízejí a jen tak zde postávají.

 

Nabízeli levnější energii

Dva obyvatelé domu, ve kterém čtveřice mužů obcházela byty a zvonila na domovní zvonky, však měli jiné zkušenosti. Identifikovali totiž tyto čtyři mladé muže jako osoby, které jim nabízely dodávku levnějších energií. Navíc je žádali i o číslo jejich elektroměru.

Strážníci čtveřici prodejců poučili, že se svým jednáním dopustili přestupku proti pořádku ve věcech územní samosprávy porušením vyhlášky města. Dva z nich navíc opakovaně. Jejich protiprávním jednáním se bude dále zabývat správní orgán.

Inzerce