TOPlist

Poznáte muže na fotografiích?

V sobotu 7. listopadu 2015 v časných ranních hodinách (v 04:00 hodin) navštívil hypermarket v Kladně v Americké ulici nezvaný návštěvník.

Ten se ostraze provozovny přestavil jako příslušník Policie České republiky a pod smyšlenou legendou chtěl po pracovníkovi bezpečnostní agentury, aby mu ukázal tržbu z předešlého dne. Strážný ho odkázal na noční manažerku, která ho však do prostoru úložiště bankovek nevpustila a řekla podvodníkovi, že musí dorazit ráno, až bude v prodejně hlavní pokladní. Muž se cca po dvou hodinách vrátil a aniž by pokladní předložil jakékoli potvrzení, že je oprávněn kontrolovat bankovky, pouze po předložení falešného služebního průkazu Policie ČR, který neměl ani základní znaky služebního průkazu policisty, mu žena umožnila vstup do místnosti, kde se nachází tzv. počítárna peněz. Předložila mu bankovky v nominální hodnotě 5.000,- Kč, 2.000,- Kč, 100,- Euro a 50,- Euro.

Muž předstíral, že peníze kontroluje a mezi tím si některé z bankovek strkal do rukávů své bundy. V místnosti setrval téměř dvě hodiny a po „provedené kontrole“ provozovnu opustil. Za několik okamžiků, co falešný policista odešel, zjistila hlavní pokladní, že jí chybí hotovost ve výši  172.000,- Kč.

Případ je prošetřován jako podezření z přečinu krádeže a v případě dopadení pachateli hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Vzhledem k tomu, že v hypermarketu je nainstalován kamerový systém, podařilo se zjistit podobu pachatele. Pokud muže na fotografiích poznáte, kontaktujte přímo vyšetřovatele případu na telefonním čísle 702 207 743, nebo můžete využít bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR Kladno

Inzerce