TOPlist

Požár v Budějovicích kriminalisté šetří jako vraždu a obecné ohrožení

Výsledky nařízených soudních pitev potvrdily jednu z hlavních vyšetřovacích verzí případu, a to velice závažnou skutečnost, že žena středního věku a nezletilý chlapec zemřeli v domě na Lidické třídě v Českých Budějovicích násilnou smrtí, a to ještě před požárem domu.

Zajištěné důkazní materiály a další prověřené skutečnosti nasvědčují tomu, že důvodně podezřelým z této dvojnásobné vraždy je muž středního věku, který následně po činu uvedený dům za použití benzinu a propanbutanových lahví zapálil a sám v prostoru přilehlé garáže domu uhořel.

Jihočeští kriminalisté skutek prověřují nejen jako zločin dvojnásobné vraždy, ale zároveň jako zločin obecného ohrožení, neboť vlastním požárem, a s ním spojenými explozemi, došlo k ohrožení okolního prostoru domu, včetně provozu na frekventované Lidické třídě.

Případ bude zřejmě odložen

Kriminalisté ve věci následně prověřují řadu dalších skutečností. Pokud výsledky tohoto šetření neprokáží nové skutečnosti, případ bude s největší pravděpodobností odložen, a to z důvodu nepřípustnosti trestního stíhání zemřelé osoby.

V závěru tohoto roku tak jihočeští kriminalisté šetří bohužel hned dvě dvojnásobné vraždy. Jedná se o velice závažné skutky. Trestní zákoník za takovéto jednání stanoví trest odnětí svobody na dobu patnácti až dvaceti let nebo výjimečný trest. V obou těchto případech již pachatelé naštěstí nemohou další osoby ohrozit.

por. Mgr. Miroslav Doubek

Inzerce