TOPlist

Požár domu v Budějovicích se stále vyšetřuje. Objevují se už i spekulace

Krátce po poledni Štědrého dne, jak už jsme informovali, vyjížděly všechny složky IZS k požáru garáže a posléze celého přilehlého rodinného domu na Lidické třídě v Českých Budějovicích. Vzhledem k mohutnosti požáru policisté uvedenou komunikaci v místě události uzavřeli a dopravu odkláněli po objízdných trasách. Obyvatelé sousedních domů byli z důvodu zajištění bezpečnosti vyzváni k opuštění svých domovů.

Po uhašení garáže byla uvnitř nalezena mrtvola muže středního věku. Po následném dohašení celého rodinného domu nalezli hasiči další dvě ohořelá těla, a to nezletilého chlapce a ženy středního věku. Jednalo se o obyvatele uvedeného domu.

Případ si převzali českobudějovičtí kriminalisté. K objektivnímu posouzení všech skutečností úmrtí těchto osob nařídili soudní pitvu. Její výsledky budou známy počátkem příštího týdne.

Vyšetřování intenzivně běží

Na uvedeném případu stále policisté intenzivně pracují, prověřují a vyhodnocují získané poznatky a provádí výslechy případem dotčených osob. Vzhledem k tomu, že se již v médiích objevily spekulace, prověřují se veškeré skutečnosti, včetně případného násilného jednání, spáchaného na obětech tohoto skutku.

V této souvislosti vyzývá policie každého, kdo by měl k uvedenému případu skutečně důvodné informace, aby se dostavil na jakoukoliv služebnu PČR v Českých Budějovicích a podal ve věci své svědectví.

Teprve až na základě komplexního vyhodnocení všech těchto skutečností bude případně možné ve věci poskytnout konkrétní informace.

por. Mgr. Miroslav Doubek

Inzerce