TOPlist

Potyčka na ubytovně ve Vrchlabí skončila vraždou

V úterý 11. 11. večer kolem půl osmé přijali policisté oznámení o násilném trestném činu na ubytovně ve Vrchlabí. Na místo okamžitě vyjela celá výjezdová skupina.

Mezi dvěma muži zde došlo k potyčce, kdy 38letý muž napadl 33letého muže. Ten na následky několika bodnořezných poranění i přes snahu záchranářů vážným zraněním na místě podlehl. Vrchlabští policisté útočníka na místě činu zadrželi.

Kriminalisté do pozdních nočních hodin zajišťovali na místě činu stopy a vyslýchali svědky.

Ve středu odpoledne vyšetřovatel zadrženého muže obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy, za který mu hrozí až 18leté vězení. V průběhu následujících hodin vyšetřovatel podá k rukám státního zástupce i podnět na jeho vzetí do vazby.

Výslech 38letého muže mohl začít až po 16 hodinách od zadržení, a to z důvodu jeho silné opilosti. Policisté mu totiž bezprostředně po zadržení naměřili 2,5 promile alkoholu v dechu. Z tohoto důvodu byl umístěn na protialkoholní záchytnou stanici, kde byl až do úplného vystřízlivění tak, aby byl jeho výslech procesně použitelným úkonem. Zda byla pod vlivem alkoholu i oběť prokáže až nařízená soudní pitva.

Na místě vraždy policisté zajistili nůž, který je s největší pravděpodobností vražednou zbraní.

Ačkoliv obviněný muž s policisty spolupracuje, k motivu svého činu se nechce vyjadřovat. Jako jedna z možných příčin se jeví i zkratové jednání v afektu.

Obviněný muž má za sebou bohatou trestní minulost. V současné době byl čtyři měsíce na svobodě po propuštění z posledního výkonu trestu odnětí svobody. Celkem byl odsouzen již devětkrát, vždy za trestnou činnost majetkového, násilného nebo mravnostního charakteru.

Inzerce