TOPlist

Posvítili si na bezdomovce

Ve středu 18.11.2015 se uskutečnila preventivně bezpečnostní akce, nařízená primátorkou města Věrou Nechybovou. Zaměřená byla na veřejný pořádek a na bezdomovce, kteří po sobě zanechávají značný nepořádek na veřejných prostranstvích.

Zkontrolovalo se celkem osm osob, které při vybírání popelnic a kontejnerů na odpad, zanechaly po sobě na zemi vše, co z popelnic a kontejnerů vyndali a co se jim nehodilo.  Nejednalo se jen o sběrače odpadků, ale i o lidi bez domova, kteří si svůj jednorázový provizorní nocleh zřídí na veřejných prostranstvích. Po opuštění svého „brlohu“  tento po nich zůstává a jeho odklizení pak zajišťují pracovníci příslušných obvodů.

Strážníci v těchto zjištěných případech většinou donutí tyto lidi nepořádek po sobě uklidit a z místa je vykáží. Vzhledem k tomu, že tito lidé nemají žádné trvalé bydliště a ani žádnou finanční hotovost, pokuty, které by těmto přestupcům mohli v rámci zákona strážníci uložit, se míjí účinkem. Z těchto důvodů je přítomnost strážníků na místě více než potřebná.

Akce se zaměřením na čistotu města budou pokračovat i nadále.

 

Inzerce