TOPlist

Postřelil psa, uvázal ke kolejím a nechal ho na pospas osudu

V poslední době je americká policie pod velkým tlakem veřejnosti. Je to hlavně zapřičíněné situacemi jako je Ferguson; střelba policisty na může házející na ně kameny; a nově i střelba u Winsconsinu, kde policista fatálně postřelil 19-letého kluka. My se určitě nyní nebudeme zabývat oprávněností zásahu v těchto událostech, ale rádi bychom informovali o velké solidaritě lidí z Tampy (Florida) k následující události.

Lidé oznamují na linku 911, že slyšeli několik výstřelů a velké kvičení psa. To neustává, ani když střelba pominula. Zasahující policisté jdou podle zvuku, až naleznou postřelého psa přivázaného opaskem k nejbližím železničním kolejím.

Policisté ani vteřinu neváhají a rozhodnou se ho sami transportovat pod majáky na nejbližší veterinu. Bohužel kulka, která zasáhla pravou přední nohu, se rozštěpila a vypadá to na amputaci nohy. Chirurg se pokusí nohu zachránit a provede zákrok, který se mu nakonec povede.

Pes vůbec nejevil nějaké známky agrese vůči lidem. Naopak byl naprosto klidný a milý. Jednalo se o psa místní rodiny, které se pes ztratil před 4 měsícemi. Rodina se, z neznámých důvodů, rozhodla psa vzdát a nabídla ho k adopci. K té se nyní přihlásilo přes 1000 lidí.

Celým městem a Spojenými státy proběhla veliká lítost nad takovým krutým činnem a začala se vybírat sbírka, která zaplatí psovu operaci. Do dnešního dne je vybráno 12 tisíc dolarů (302 556 Kč dle aktuálního kurzu).

Policisté již podezřelé chytili. Jednalo se o dva mladíky, kteří se psa zbavili, protože byl prý moc mírný na psí zápasy.

Inzerce