TOPlist

Poslal balík s nechutným obsahem. Hrozí mu za to trest až rok ve vězení

Na konci října byl zveřejněn případ, který se na základě tehdejších informací, dal vnímat téměř jako využití mafiánských praktik na našem území.

Meritem celé události byl totiž balíček, který obsahoval imitaci lidské ruky vyhotovenou z gumové rukavice a vepřových ostatků.

Tehdy adresát, pražský právník, uvedl, že mu zřejmě vyhrožují zástupci firmy, kterou svou precizní prací připravil o jednoduchý, ale velice tučný výdělek. Pravda je ale nakonec úplně někde jinde.

Vysvětlení případu je ale méně hrůzostrašné

Kriminalisté prvního policejního obvodu nakonec však zjistili, že se aktéři celého příběhu, tedy autor balíčku, žena, která ho podala na poště i příjemce velice dobře znají. Nicméně právník, jakožto poškozený, v prvopočátku detektivům skálopevně tvrdil, že neví o žádné situaci osobního charakteru, která by mohla být impulsem pro něco takového.

Obviněný (64) oproti tomu vypověděl, že obsah zásilky neměl v žádném případě evokovat obavu kohokoliv o zdraví, nebo dokonce o život.

Vzkaz: Chováš se jako čuně

Autor balíčku chtěl prý příjemci tímto způsobem „pouze“ sdělit, že se dle jeho názoru chová jako čuně, neboť mu drahnou řadu let nesplácí několikamiliónový dluh.

Byť se zjevně ze strany čtyřiašedesátiletého muže nejednalo o to kohokoliv vyděsit, i tak je v tuto chvíli obviněn z trestného činu nebezpečné vyhrožování. Za tento delikt mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

por. Mgr. Tomáš Hulan

Inzerce