TOPlist

Posádka policejního vrtulníku vypátrala pohřešovaného muže, který chtěl spáchat sebevraždu

Policistům se na konci ledna podařilo zachránit život muži, který chtěl spáchat sebevraždu. Kvůli manželským neshodám vzkázal 53letý muž, který je silný diabetik, své ženě, že si vzal prášky a „končí“.

Youtube Video
Podívat se na video

Když vystrašená žena po půlnoci zjistila, že manžel skutečně odešel z domu, zalarmovala policisty, kteří neprodleně zorganizovali pátrací akci. Kvůli zdravotnímu stavu muže, teplotě pod bodem mrazu a nepřístupnému terénu byl přivolán z pražské základny vrtulník Letecké služby PČR, který od tří hodin v noci prováděl průzkum oblasti za pomoci termovize. Policisté z celého okresu s pomocí kolegů ze Speciální pořádkové jednotky paralelně po muži pátrali v okolí jeho předpokládaného výskytu.

Deset minut před čtvrtou hodinou ranní posádka vrtulníku zachytila obraz odpovídající lidské postavě a hlídky nasměrovala do hustého lesa, kde byl pohřešovaný nalezen. Policisté podchlazeného muže transportovali k silnici, kde jej předali záchranářům, kteří ho převezli na jednotku intenzivní péče.

V těchto dnech je již muž, kterého se díky bleskově zorganizované pátrací akci a nasazení vrtulníku podařilo rychle vypátrat, v pořádku.

Inzerce