TOPlist

Polský řidič kamionu přejížděl do sjezdu v protisměru. Řidič osobáku se zachránil myškou

Riskantní manévr polského řidiče kamionu mohl skončit tragicky, řidiči osobáku se povedlo jen tak tak vyhnout střetu s kamionem. Řidič kamionu přes dvojitou plnou čáru přejížděl do protisměru na sjezd do Jablonce nad Nisou.

K incidentu došlo v úterý večer na silnici číslo I/65 u Rychnova u Jablonce nad Nisou. Řidič kamionu podle policie chtěl zřejmě sjet vpravo do Rychnova, ale nestihl to. Proto se v jednom okamžiku rozhodl, že odbočí vlevo do protisměru na sjezd určený pro vozidla mířící od Jablonce nad Nisou. Řidič kamionu si nelámal hlavu s tím, že přejíždí dvojitou plnou čáru a že za ním jede v levém pruhu osobní auto.

Kamioňák ostře strhl řízení doleva, kdy řidič osobáku se stihl jen tak tak vyhnout střetu. Myška se řidič povedla a vyvázl bez zranění, ale nad manévrem řidiče kamionu zůstává rozum stát. Video natočil jiný řidič svou palubní kamerou.

Veškeré okolnosti celé události nyní intenzivně šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou. Kvalifikace skutku, kterého se dopustil dosud neustanovený řidič nákladního vozidla, je předmětem probíhajícího šetření.

V souvislosti s tím dopravní policisté žádají svědky celé události, aby se přihlásili na tel. 974 474 254 nebo na bezplatné lince 158. Policisté žádají především také řidiče osobního vozidla, který jel ve směru do Jablonce nad Nisou a byl jednáním řidiče nákladního vozidla bezprostředně ohrožen, aby se jim také prostřednictvím uvedených kontaktů přihlásil.

 

 

Inzerce