TOPlist

Policistům z Prahy ujížděl řidič Superbu, zadržen byl poté, co na Tachovsku naboural policejní zátaras

Oznámení o ujíždějícím voze Škoda Superb přijali policisté plzeňského operačního střediska před jedenáctou hodinou v noci. Řidič zmiňovaného vozu neměl na pražském okruhu respektovat při silniční kontrole pokynů policisty k zastavení a začal ujíždět směrem na Plzeň.

Po dálnici D5 byl pak pronásledován až na Tachovsko, přičemž dle zasahujících policistů jel i rychlostí přesahující 200 km/hod.. Ke spolupráci byly přizvány mimo hlídky dálničních policistů i hlídky z obvodních oddělení, které monitorovaly sjezdy z dálnice. Ujíždějící vozidlo dál pokračovalo směrem na Planou. Za touto obcí se řidič pronásledovaného vozu snažil objet policejní zátaras, přičemž poškodil služební vozidlo i řízený Superb.

Za zátarasem však řidič s poškozeným vozem špatně odbočil a zastavil na poli, kde byl okamžitě zadržen policisty. V řidiči byl ztotožněn 49letý cizinec. Zda byl v době řízení ovlivněn alkoholem nebo návykovými látkami ukáže zkoumání biologických vzorků, jelikož byl nařízen odběr krve a moči.

Proč řidič policistům ujížděl a všechny okolnosti případu nyní šetří tachovští policisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů násilí proti úřední osobě a poškození cizí věci.

Inzerce