TOPlist

Policistům z Prahy ujížděl řidič Hondy, u Jažlovic havaroval do stromu a utekl

Hlídka MOP Vršovice chtěla v pondělí večer v pražských Vršovicích zastavit řidič osobního vozu Honda Accord. Ten však nedbal výzev k zastavení a začal ujíždět.

Policisté řidiče vozu pronásledovali až do Zděbradské ulice nedaleko Jažlovic. Tam vůz ve vysoké rychlosti projel závorou, zničil oplocení a následně havaroval do stromu. Řidič se dal z místa okamžitě na útěk.

Na místo zamířily další hlídky OO PČR ze Středočeského kraje, povolán byl psovod PČR se služebním psem a také vrtulník LS PČR s termovizí.

K nehodě dorazili policisté z DI PČR Praha venkov a technik SKPV. Samotnou nehodu šetří právě dopravní policisté. Po stopě prchajícího řidiče se okamžitě vydal policejní psovod, avšak stopování skončilo u brány nedalekého logistického areálu, kde prchající řidič pravděpodobně překonal oplocení.

V širokém okolí po muži pátralo několik policejních hlídek, včetně Městské policie Říčany. Dotyčný v autě zanechal své osobní věci a údajně se v autě nacházely také injekční stříkačky.

Muž se přišel v úterý dopoledne sám přihlásit na obvodní oddělení PČR v Říčanech, kde ho policisté začali vyslýchat. Jak se následně ukázalo, ke všemu byl na muže vydán příkaz k zatčení. Přesné důvody, proč muž ujížděl, policisté dále prošetřují.

Inzerce