TOPlist

Policistům z PMJ Praha ujížděl řidič v kradeném voze, zastavila ho až varovná střelba

Krátce po deváté hodině dopoledne si policisté z pohotovostní motorizované jednotky všimli v Praze 6 v blízkosti křižovatky Vypich podezřelého vozidla Audi A5 na rakouských registračních značkách, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Youtube Video
Podívat se na video

Řidič však na pokyn k zastavení nereagoval a na policistu najel. Ten v poslední chvíli stačil uskočit a nedošlo tak k jeho sražení. Policisté začali ujíždějící vozidlo pronásledovat a podařilo se jim ho dojet na neprůjezném parkovišti u ulice Radimova. Tam však ještě pronásledování neskončilo, protože řidič začal z vozidla utíkat. „Péjáci“ proto museli použít varovný výstřel, díky čemuž muže po pár metrech dostihli a za použití donucovacích prostředků zadrželi.

Následně policisté v evidencích dohledali, že pronásledované vozidlo bylo odcizené v Rakousku a prochází v pátrání. V zadrženém řidiči zjistili čtyřicetiletého muže z Polska, který byl navíc podle provedeného testu na přítomnost omamných a psychotropních látek pod vlivem amfetaminu.

Zadrženého muže si i s kradeným vozidlem převzali kriminalisté, kteří nyní budou ve spolupráci s Rakouskými kolegy zjišťovat okolnosti celého případu.

Inzerce