TOPlist

Policistům z PMJ Praha ujížděl muž v kradené Octavii, zastavila ho až střelba

Okolo půl desáté dopoledne si policisté z pohotovostní motorizované jednotky z 3. oddělení povšimli v Praze 9 na křižovatce ulic Kolbenova a Kbelská vozidla Škoda Octavia, které v policejních evidencích figuruje jako odcizené.

„Péjáci“ se za vozidlem ihned vydali a řidiče začali za použití modrých majáků a červeného nápisu „Stop policie“ stavět. Na tyto výzvy ovšem řidič nereagoval a začal ujíždět po Kbelské ulici ve směru na Letňany. Následně sjel na ulici Mladoboleslavskou směrem do Kbel, kde pak pokračoval na Satalice. Tam se na kruhovém objezdu otočil a i s policisty v zádech ujížděl zpět směrem na Letňany. Déle pokračoval směrem na Prosek a do Ďáblic. Jelikož jel řidič velmi agresivně, ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, několikrát nerespektoval červený signál na semaforech, jezdil v protisměru, po chodníku a dokonce naboural do služebního vozidla ve snaze vytlačit ho ze silnice, rozhodli se policisté k použití služební zbraně.

Ve vhodný okamžik na Ďáblické ulici, kde nebyly žádné nezúčastněné osoby, provoz ani obytné domy, po vozidle několikrát vystřelili ve snaze zasáhnout pneumatiky. Po těchto výstřelech řidič kradeného vozidla vyhodnotil, že zřejmě nemá šanci ujet, sám zastavil a vzdal se. Policisté muže za použití donucovacích prostředků zadrželi a zajistili odcizené vozidlo.

Celé místo si pak převzali kriminalisté z výjezdové skupiny, kteří vozidlo ohledali a nyní budou zjišťovat veškeré okolnosti celého případu. Bude je mimo jiného zajímat i skutečnost, jestli sedmatřicetiletý muž je tím, kdo vozidlo den před tím ve středočeském kraji odcizil.

Řidič se ještě na místě podrobil testu na přítomnost alkoholu v dechu a orientačnímu testu na drogy, což mělo negativní výsledek. Následně byl převezen na ošetření do nemocnice, jelikož měl v oblasti obličeje drobné oděrky, které mu vznikly při zákroku policistů při zadržení.

Inzerce