TOPlist
Inzerce

Policistům z PMJ Praha ujížděl muž se zákazem řízení v autě s odcizenými RZ

Přibližně ve čtvrt na tři odpoledne zaznamenali policisté pohotovostní motorizované jednotky na Vysočanské radiále v Praze vozidlo opatřené kradenými registračními značkami. Ty navíc byly odcizeny o necelé tři hodiny dříve v jedné obci ve Středočeském kraji.

Policisté proto chtěli vozidlo zastavit a zkontrolovat. Jeho řidič ale začal před péjáky ujíždět, kdy honička trvala několik desítek minut a pronásledovaný i pronásledovatelé při ní ujeli téměř třicet kilometrů. Řidič s Mondeem totiž ujížděl ulicemi Argentinská a Českomoravská až do Horních Počernic. Odtud si to namířil do Běchovic, kdy posléze směřoval k Říčanům. Tam ho následně v obci Babice policisté zadrželi.

Během jízdy si ujíždějící řidič počínal velice nebezpečně, mnohdy až agresivně, neboť několikrát naboural do aut nic netušících řidičů, které při honičce předjížděl. Smyslem tohoto jeho počínání bylo, si z těchto nevinných aktérů vytvořit pomyslný štít, který by znemožnil policistům jeho další pronásledování, a nadneseně řečeno ho tak ochránil před nataženou rukou zákona.

Při následném prošetřování policisté zjistili, že za volantem Mondea seděl čtyřicetiletý muž, který před policisty ujížděl proto, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Navíc se policistům podařilo na místě zjistit indicie, které vypovídají o tom, že by se zadržený mohl navíc dopouštět ještě i jiné trestné činnosti, především majetkového charakteru.

Odpovědi na všechny otázky už budou ale hledat policisté ze Středočeského kraje, kteří si přímo na místě celou událost převzali do své kompetence.

Inzerce