TOPlist

Policistům z PMJ Praha opakovaně ujížděla posádka Audi A6, dnes se po nehodě dala posádka na útěk

Policistům z PMJ Praha ujíždělo v neděli ráno osobní vozidlo Audi A6 (2,5 TDi).

Hlídka chtěla vůz zastavit k silniční kontrole, řidič ale nedbal výzev k zastavení a začal vysokou rychlostí ujíždět. Odhadem jel více než 200 km/hod. Policistům nakonec vozidlo zmizelo z dohledu.

O chvíli později bylo přijato oznámení o nehodě osobního vozu Audi A6 s dodávkou Ford Transit v Kutnohorské ulici v Praze. Policisté, kteří na místo dorazili, zjistili, že posádka vozu z místa utekla. Podle svědků šlo o dva muže.

Ihned bylo zahájeno pátrání, přičemž policisté z PMJ Praha zadrželi jednoho z členů posádky na útěku. Do pátrání byl zapojen také vrtulník LS PČR a dostupné hlídky z okolí.

Zadržený muž je Čech, který má vysloven zákaz řízení. Druhý z mužů měl být podle zjištění PČR cizinec, který má vysloven zákaz pobytu na území České republiky. Právě to byl pravděpodobně důvod, proč policistům posádka vozu ujížděla.

Nejedná se zdaleka o první případ újezdu tohoto vozidla. Stejný vůz ujížděl hlídkám PČR v Praze již několikrát. Vždy vysokou rychlostí (přesahující 200 km/hod) a vždy velmi riskantně. Naposledy vůz ujížděl hlídce PMJ Praha z centra metropole, kde vysokou rychlostí projel křižovatku na červenou.

Po druhém ze členů posádky policisté stále pátrají. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn.

Inzerce