TOPlist

Policistům z OHS Praha IV. ujížděla posádka kradeného vozu

Hodinu před polednem chtěli policisté zkontrolovat vozidlo. Jeho řidič ale začal ujíždět, avšak ne na dlouho.

V jedenáct hodin dopoledne si policisté z OHS Praha IV. všimli v ulici K Učilišti vozidla Chrysler Saratoga, které zjevně vykazovalo žalostný technický stav. Proto se ho muži zákona rozhodli zastavit a zkontrolovat. Avšak řidič zareagoval naprosto obráceně, než mu přikazovali pokyny policistů dávané červeným světelným nápisem „STOP POLICIE“. Velice razantně zrychlil, přičemž nerespektoval žádné dopravní značení, ani rychlostní limity. Proto jeho rychlost značně převyšovala padesátku stanovenou pro jízdu v obci, a výjimkou také nebylo předjíždění na plné čáře. Jednu ulici dokonce prchající řidič projel protisměrem, bez ohledu na ostatní účastníky silničního provozu.

Dostihnout prchající vůz se policistům podařilo až v ulici Dragounská, kde se řidič snažil ukrýt v jednom z garážových stání. Policisté se ale jeho lstí ošálit nenechali a schované vozidlo ve vteřině našli. Posádka auta, jelikož správně usoudila, že jde takzvaně do tuhého, se snažila z auta na poslední chvíli prchnout. Proto vůz nechal řidič nastartovaný a společně s ostatními bral nohy na ramena. To ale ani jemu, ani jeho souputníkům nebylo nic platné.

Dvaatřicetiletého řidiče a jeho o jedenáct let mladší spolujezdkyni policisté zadrželi ve chvíli, kdy se „soukali“ pod jedno ze zaparkovaných vozidel, kde se chtěli schovat. Třetí osobu, třiačtyřicetiletého muže, vypátrali policisté z další policejní hlídky oddělení hlídkové služby Prahy IV, která přijela kolegům na pomoc. Tohoto muže našli o několik minut později, na základě popisu v hustém křovinatém porostu poblíž Jižní spojky.

Ten už byl ve chvíli jeho odhalení prakticky připraven k zadržení. Ležel totiž na břiše ve zmiňovaném křovisku, kdy už policistům pouze stačilo vydat mu pokyn, aby dal ruce za záda, načež mu na ně muži zákona přiložili pouta. Všechny tři zadržené osoby následně skončily na policejní služebně pro podezření z trestných činů krádež a neoprávněné užívání cizí věci. Řidič je navíc podezřelý z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. Policisté totiž zjistili, že jednak řídl vozidlo pod vlivem pervitinu, a navíc má až do roku 2020 vysloven zákaz řízení motorových vozidle.

„Kuriózní“ na celém tomto případu je, že majitel vozu se o jeho odcizení dozvěděl až od policistů. Vůz byl totiž ukraden dnes dopoledne, chvíli před popisovanou honičkou.

Inzerce