TOPlist

Policistům z OHS Brno ujížděl opilý muž, po zastavení si přesedal na zadní sedačky

S dalším arogantním a nezodpovědným řidičem měli co dočinění policisté z Oddělení hlídkové služby z Brna. V nočních hodinách projížděla hlídka ulicí Bratislavskou a zaregistrovala vozidlo Kia, jehož řidič náhle zrychlil a z místa začal ujíždět.

Policisté se rozhodli osobu za volantem zkontrolovat. Vozidlo jelo vysokou rychlostí k ulici Koliště. Na znamení k zastavení řidič zareagoval u ulice Plotní a přibrzdil na krajnici. Policisté vozidlo pomalu předjížděli a spatřili, jak se muž za volantem snaží přelézt na zadní sedadla. Jeden z policistů vystoupil a otevřel zadní dveře. Řidič, který měl nohy ještě na předním sedadle, prudce máchl rukou a snažil se policistu uhodit, ten ovšem zkušeně zakročil a muže vytáhl za paži ven.

Čtyřiatřicetiletý řidič byl pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce přístroj ukázal hodnotu 1,57 promile a zcela střízlivý nebyl ani o devět let mladší spolujezdec. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a nechali auto odtáhnout, aby netvořilo překážku v silničním provozu. Za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky muži nyní hrozí až jeden rok ve vězení.

[tiskovka]por. Andrea Straková
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce