TOPlist

Policistům z MOP Letná ujížděl v Praze opilý řidič na skútru

V sobotu, přibližně ve tři čtvrtě na tři ráno si policisté místního oddělení Letná všimli na Hlávkově mostě rychle jedoucího skútru. Ten doslova uháněl směrem na Prahu 7. Pro jeho kvapnou jízdu se ho policisté rozhodli zastavit a zkontrolovat. Řidič jednostopého vozítka byl ale zjevně proti a policistům se snažil ujet. Tu se otočil ve světelné křižovatce, onde se zase snažil zmizet jízdou v protisměru. V jednu chvíli dokonce málem naboural do jednoho z policejních vozidel, kterým se mu policisté snažili zahradit cestu.

Youtube Video
Podívat se na video

Závěr honičky, která trvala pouhé dvě, tři minuty, asi nikoho nepřekvapí. Skútrista chtěl v jednu chvíli najet na chodník, a policistům zmizet v úzkých uličkách. Avšak tento záměr byl zjevně nad jeho síly. Při nájezdu na chodník mu na obrubníku podjelo přední kolo, načež následoval poměrně drsný pád a samozřejmě zadržení.

Policisté čtyřicetiletého řidiče posléze podrobili orientační dechové zkoušce, a zkoušce na přítomnost drog. A v tu chvíli bylo jasné, proč se snažil vyhnout se kontaktu s policisty. Obě zkoušky totiž byly pozitivní. Alkotest ukázal hodnotu téměř dvě promile a test na drogy avizoval přítomnost kokainu.

Na základě těchto skutečností skončil řidič na policejní služebně pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento delikt mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Inzerce