TOPlist

Policistům v Ostravě ujížděl řidič osobního vozu, auto začalo po nehodě hořet

V pátek 2. ledna ve večerních hodinách policisté oddělení hlídkové služby Městského ředitelství policie Ostrava zastavovali v centru města v rámci kontroly bezpečnosti silničního provozu řidiče osobního vozidla. Řidič na výzvy dávané zřetelně modrým světlem a nápisem STOP nereagoval, naopak zvýšil rychlost. Policisté začali vozidlo pronásledovat.

Řidič nejprve ujížděl centrem města. Po výjezdu směrem k okresu Karviná se pokusil pronásledování ztížit tím, že vypnul obrysová i potkávací světla. Tím ohrozil nejen řidiče v protisměru, ale také ty, které při své zběsilé jízdě předjížděl. Nezbrzdil ho ani policejní zátaras a ani poškozené zadní kolo jeho auta.

Po několika kilometrech, v obci Dolní Datyně, již vozidlo nezvládl a po smyku a nárazu do oplocení skončil v příkopu. Policisté, kteří jej pronásledovali, zastavili a okamžitě přiběhli k autu, aby řidiče zadrželi. Mladý muž se již o další únik nepokoušel. Nekomunikoval, díval se do jednoho bodu, vypadal, že je otřesen.

K další rychlé akci přiměl policisty pohled na přední část vozidla. Z části, kde se nachází motor, vyšlehly plameny. Nezaváhali, muže z auta vyprostili a automobil začali sami hasit. V tu dobu se již na místo sjížděly další policejní hlídky a poté i hasiči.

Přestože muž neměl žádná viditelná zranění, policisté přivolali rychlou záchrannou službu. Za doprovodu havířovských policistů zdravotníci odvezli muže, který byl již v této chvíli zadržen, na lékařské vyšetření. Příslušníci HZS doutnající vozidlo dohasili.

V současnosti je devětadvacetiletý muž umístěn v policejní cele. V evidencích policisté zjistili, že má vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel a orientační test na přítomnost omamných látek, kterému se dobrovolně podrobil, byla pozitivní. Navíc existuje možnost jeho dalšího protiprávního jednání. Všechny tyto skutečnosti nyní prověřují karvinští policisté.

Inzerce