TOPlist

Policistům v Chomutově ujížděl muž v osobním voze, zadržen byl na útěku

V pondělí, kolem půl jedenácté večer, kontrolovala hlídka chomutovských policistů na Karlovarské ulici v Chomutově osobní vozidlo BMW combi. Řidič vozidla sice zastavil, ale následně začal couvat a rozjel se proti policistům. Hlídka uskočila a jeden ze zakročujících policistů použil k zastavení vozidla varovný výstřel ze služební zbraně.

Řidič na to reagoval tak, že přidal plyn a začal ujíždět. Na Kadaňské ulici vjel velkou rychlostí do protisměru a tam také policisté podruhé vystřelili ze služební zbraně. Pronásledování pokračovalo až do Holešické ulice, kde 26letý řidič nezvládl řízení a naboural do zaparkovaného vozidla. Muž z vozidla utekl, hlídka ho pronásledovala a zadržela v Kyjické ulici.

Služební funkcionář na základě zjištěných skutečností vyhodnotil, že policisté použili zbraň v souladu s příslušným ustanovením zákona č. 273/2008 O Policii České republiky. Postupem policistů se nadále zabývá oddělení vnitřní kontroly KŘP Ústí nad Labem.

V současné době probíhá další vyšetřování, mimo jiné policisté šetří, zda vozidlo není nahlášeno v zemích EU jako kradené.

[tiskovka]nprap. Marie Pivková
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce