TOPlist

Policistům ujížděl muž v odcizené Škodě Octavii, neujel

V úterý ráno po šesté hodině přijali policisté na Třebíčsku informaci o odcizeném vozidle. Řidič uvedl, že přišel ke své Škodě Octavia, nastartoval a zašel si ještě domů pro vodu k rychlejšímu odstranění námrazy čelního skla. Když se během pár minut vrátil, auto se na místě již nenacházelo. Obrátil se tedy ihned na policii.

Nejbližší hlídky začaly okamžitě propátrávat okolí. Vzhledem k tomu, že vozidlo mělo zařízení GPS, byl zřejmý směr jeho pohybu. Pachatel ujížděl na jih. Kolegové nás proto požádali o spolupráci. Operační důstojník dal všem hlídkám na Znojemsku pokyn k pátrání a průběžně předával informace o tom, kde by se auto mělo zhruba nacházet. Pachatel při ujíždění měnil směr. Projížděl různými obcemi. Od Jevišovic se dostal až k Božicím. V pohotovosti byla i rakouská policie.

Naše hlídky mu postupně nadjížděly. Do akce byl nasazen i vrtulník, který od obce Jaroslavice významně pomohl v přesném sledování. Zběsilá jízda pokračovala do Načeratic. Tam dvě služební vozidla vytvořila překážku na silnici. Pachatel neochvějně projel silničním příkopem a jel na Hodonice. Zde čelil další zátarase. Za obcí prudce objel stojící služební auto napříč komunikace. Nebezpečnou jízdou ohrožoval sebe, zasahující policisty i ostatní účastníky silničního provozu.

Nakonec po půl osmé zastavil uprostřed obce Prosiměřice. Vůz nechal s nastartovaným motorem stát přímo v křižovatce. Sám se dal na útěk, ale s vrtulníkem nad hlavou neměl šanci. Skončil s pouty na rukou v policejní cele. Vyšlo najevo, že se jedná o čtyřiadvacetiletého muže s trvalým bydlištěm na Slovensku, který má již s majetkovou trestnou činností bohaté zkušenosti. Dnešní pronásledování mělo pro majitele odcizené Škody Octavia dobrý závěr. Po jedenácté hodině si ji osobně nepoškozenou převzal. Zadrženého mladíka si v poledne převzali třebíčští kolegové.

[tiskovka]por. Mgr. Lenka Drahokoupilová
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce