TOPlist

Policistům ujížděl cizinec bez řidičského průkazu a pod vlivem drog

Dne 7. 5. 2014 krátce po půlnoci na silnici u odbočky na Potočiště policejní hlídka z obvodního oddělení Cheb venkov zastavovala při silniční kontrole osobní vozidlo značky Volkswagen, které řídil osmadvacetiletý cizinec. Ten na výzvu policistů nereagoval a začal ujíždět směrem na Cheb. Policejní hlídka začala vozidlo pronásledovat společně s dalšími hlídkami. Ujíždějícímu řidiči byly dávány opětovné výzvy k zastavení, na které také nereagoval. Při projíždění ulicemi ohrožoval svojí jízdou nejen sebe, ale i policejní hlídky a dále vjížděl mimo komunikaci, na chodníky i travnaté plochy a nerespektoval ani dopravní značení.

V ulici Riegrova poté způsobil dopravní nehodu, kdy poškodil u chodníku zaparkované osobní vozidlo značky Ford, ale ani to ho nezastavilo a dále pokračoval v jízdě. S poškozeným vozidlem zastavil až v ulici Nad Řekou.

Z vozidla vylezl a běžel směrem k řece Ohří, do které skočil a chtěl odplavat pryč. Policisté z obvodního oddělní Cheb město pro muže skočili a vytáhli ho na břeh z vody ven. Muž byl na místě zajištěn, byla s ním provedena dechová zkouška na alkohol, která byla negativní, ale bylo zjištěno, že je pod vlivem návykových látek. Následně byl z důvodu podchlazení převezen vozidlem rychlé záchranné služby do nemocnice. Spoluprací s policisty ze Spolkové republiky Německo bylo zjištěno, že 28 letý řidič má ve své zemi platný zákaz řízení motorových vozidel a že je po něm v Německu vyhlášeno pátrání z důvodu nenastoupení do výkonu trestu. Případ je nadále v šetření policistů.

[tiskovka]nprap. Kateřina Krejčí
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce