TOPlist

Policistům na Liberecku ujížděl motorkář, neujel

V pátek krátce po půl třetí ujížděl dopravním policistům 23letý motorkář, který k tomu měl více důvodů. Jel v nesprávném jízdním pruhu, měl špatně umístěnou registrační značku a měl u sebe zbytkové množství psychotropních látek.

V pátek 25. dubna 2014 krátce po půl třetí odpoledne si hlídka dopravních policistů se služební vozidlem VW Passat všimla na ulici Londýnské poblíž čerpací stanice PRIM motocyklu Suzuki, který jel ve vyhrazeném jízdním pruhu pro autobusy. Řidič motocyklu na sebe upoutal pozornost mimo jiné i pro špatně umístěnou registrační značku. Policisté se za řidičem motocyklu vydali.

Řidič zajel na čerpací stanici a když zjistil, že mu je v patách hlídka dopravních policistů, začal hlídce ujíždět. Projel ulicí Letnou, na jejímž konci odbočil do ulice Generála Svobody. Policisté motorkáře pronásledovali a řidič nedbal výzvy hlídky k zastavení motocyklu. Policisté dávali řidiči výzvu k zastavení zvukovým i světelným signalizačním zařízením, na které řidič nereagoval. Nakonec se podařilo policistům ve Zhořelecké ulici před křižovatkou s ulicí Zeyerova motocyklistu předjet a zastavit kolmo před motocyklem při pravém okraji vozovky.

Řidič motocyklu zastavil a po chvíli se opět rozjel, neboť chtěl hlídku objet a opět ujet. Tento manévr však mladému řidiči nevyšel a přední částí motocyklu narazil do pravé zadní části služebního vozidla. Vzhledem k tomu, že motocyklista neudržel rovnováhu, upadl i s motocyklem na pravý bok. Nehoda si nevyžádala žádné zranění, pouze při ní vznikla hmotná škoda za 15 tisíc korun. Policisté provedli u 23letého motorkáře orientační dechovou zkoušku na alkohol, jejíž výsledek byl negativní. Rovněž provedený test na psychotropní a omamné látky testerem DrugWipe byl negativní.

Prohlídkou policisté u muže zajistili zbytkové množství psychotropních látek. Nález těchto látek v současné době šetří policisté z obvodního oddělení Liberec – Centrum jako přestupek. Samotná nehoda zůstává i nadále v šetření dopravních policistů.

[tiskovka]por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce