TOPlist

Policistům na Jindřichohradecku ujížděl opilý a zdrogovaný motorkář, po zastavení se ještě marně snažil o útěk

Podezřelý muž (1986) dne 29. července řídil motocykl domácí výroby, bez přidělené RZ, když byl při své jízdě ve 23:50 hodin v J. Hradci na křižovatce ulic Jarošovská, Claudiusova spatřen hlídkou policistů z obvodního oddělení.

Na výstražné zařízení s modrým světlem a nápisem „stop policie“ vůbec nereagoval a vyzvu k zastavení nerespektoval, přičemž se snažil policistům ujet účelovou komunikací do areálu TJ Slovan. Před budovou zimního stadionu byl policisty předjet za stálé výzvy k zastavení prostřednictvím služebního vozidla s nápisem STOP, podezřelý z motocyklu seskočil a začal utíkat. Policisté služební vozidlo zastavili a začali podezřelého pronásledovat. V ulici Fügnerova byl pak policisty podezřelý muž dopaden a zadržen.

Provedenou dechovou zkouškou přístrojem Dräger byla u řidiče motocyklu zjištěna pozitivní hodnota nejméně 0,33 promile alkoholu v dechu. Poté se řidič podrobil test DrugWipe 5S na přítomnost OPL, kdy test byl pozitivní na pervitin. Jak jindřichohradečtí policisté dále zjistili podezřelý muž se svého jednání se dopustil i přesto, že mu byl rozsudkem Okresního soudu v J. Hradci uložen zákaz řízení všech motorových vozidel do března 2017.

Řidič motocyklu byl policisty zadržen a převezen na policejní služebnu. Policejní komisař služby kriminální police a vyšetřování včerejšího dne podezřelého muže obvinil ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Zda bude pachatel trestně stíhán rovněž pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky ukáže až provedený rozbor krve.

Inzerce