TOPlist

Policistu, který poškodil 51 aut, vyšetří inspekce

Tento týden krátce po půl páté odpoledne zavolala na tísňovou linku 158 svědkyně, že má podezření na podnapilého řidiče terénního auta, který v Šumavské ulici poškodil několik zaparkovaných aut a z místa ujel.

Okamžité pátrání

Policejní hlídky na základě relace z operačního střediska zahájili okamžitě pátrání  a během několika málo minut policisté řidiče i s vozidlem zastavili v ulici Máchova. Šestačtyřicetiletý muž působil velmi zmateně a při následné kontrole odmítl provedení orientační dechové zkoušky. Policistům rovněž odmítl předložit řidičský průkaz. Souhlasil však s převozem na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Ve zdravotnickém zařízení se nakonec podrobil i zmíněné orientační dechové zkoušce, která ukázala hodnotu přesahující 1 promile.

Škoda více než dva milióny korun

Dopravní policisté mezitím zjišťovali okolnosti celé události, svědky, vyhodnocovali kamerové záznamy a vyrozumívali majitele zničených aut. Během večera zaevidovali celkem 51 poškozených vozidel. Do současné doby se podařilo policii kontaktovat majitele 21 aut a v této souvislosti vyčíslit  prozatímní škodu na více než 2 miliony korun.

Vliv návykové látky

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem skončil řidič vozidla tovární značky Chrysler Jeep Grand Cherokee na policejní služebně a po provedení nezbytných úkonů trestního řízení v policejní cele.  V tuto chvíli je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu poškození cizí věci. Jelikož se jedná o policistu, o konečné právní kvalifikaci rozhodne v nejbližší době Generální inspekce bezpečnostních sborů, která povede vyšetřování.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová

Inzerce