TOPlist

Policisté ze středočeských pořádkových jednotek dohlíželi o víkendu na sportovní utkání

Poprvé vyrazili policisté pořádkové jednotky spolu s kolegy z Územního odboru Mladá Boleslav a dalšími policisty Krajského ředitelství policie Středočeského kraje do terénu v pátek 31. října 2014. Na mladoboleslavském fotbalovém stadionu se místní fotbalový klub střetl s protivníky z FC Bohemians 1905. Toto utkání bylo dle poznatků vyhodnoceno jako rizikové, proto byli k zajištění veřejného pořádku povoláni policisté. Již od odpoledních hodin monitorovaly policejní hlídky celé město. V pozdním odpoledni dorazili i speciálně vycvičení policisté pořádkové jednotky, aby rozvášněným fanouškům znemožnili před, ale hlavně po zápase demolovat město a zabránili i vzájemnému napadání se mezi sebou. Obavy pořadatelů se naštěstí nepotvrdily. Jak před zápasem, tak po skončení utkání byl v celém městě klid. Také během zápasu nedošlo k žádným výtržnostem.

V sobotu 1. listopadu 2014 se policisté vydali do Vlašimi. Také tam byl fotbalový zápas mezi FC Graffin Vlašim a Sigmou Olomouc vyhodnocen jako rizikový. Ani v tomto případě nedošlo naštěstí k narušení veřejného pořádku a Policie ČR situaci pouze monitorovala.

Jako obzvláště nebezpečný byl však vyhodnocen duel Viktoria Plzeň s pražskou Spartou, který se konal v sobotu večer. Jelikož byl předpoklad, že se fanoušci pražského klubu budou přesouvat do Plzně po silnici D5, vyjeli policisté i tam. Monitorovali dálnici před i po utkání. Svou přítomností podlél trasy, zejména však na čerpacích stanicích, eliminovali možnosti výtržnictví na těchto místech. Díky tomuto opatření nedošlo během jejich přesunu k žádným výtržnostem a nebyl narušen veřejný pořádek.

[tiskovka]nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce