TOPlist

Policisté ze Speciálních pořádkových jednotek soutěžili v Praze

V Praze ve středu proběhl 2. ročník mezinárodního extrémního závodu družstev policejních Speciálních pořádkových jednotek.

Jedná se o „městský trail“ na vzdálenost 34 kilometrů s tím, že na trase závodu musí každé družstvo splnit několik náročných úkolů na několika stanovištích. Stanovišť je na trati celkem 8 a jsou zaměřena na speciální dovednosti, jako jsou například překonání překážek, poskytnutí neodkladné první pomoci, či například střelba na cíl cvičnou municí.

Celý závod je organizován za účelem prověření znalosti a dovedností policistů zařazených v těchto jednotkách, především ověření úrovně připravenosti k výkonu služby a efektivnosti výcviku.

Závodu se zúčastnili policisté Speciálních pořádkových jednotek z Prahy, Ostravy, Brna, Ústí nad Labem, Katowic z Polska a Drážďan z Německa. Závod organizuje sportovní klub Policie FC 158 a partnerem závodu je NOGUP Agency s.r.o. a Daniel Landa.

Seznam stanovišť, na kterých policisté soutěžili:
> Stanoviště č. 1 Překážková dráha a posilování v prostoru Areálu zdraví v Chuchelském ráji. V tomto prostoru jsou přírodní i umělé překážky vybudované ke sportovnímu využití.

> Stanoviště č. 2 Prověření schopnosti poskytnutí neodkladné zdravotní pomocí na figurantovi v prostoru parku v Prokopském údolí u ulice Prokopské údolí. Na stanovišti bude závodní družstvo ošetřovat namaskovaného figuranta pod dohledem odborníků.

> Stanoviště č. 3 Vědomostní a logický úkol v prostoru parku Vyšehradské sady. Na stanovišti budou účastnící závodu plnit pouze vědomostní úkol.

> Stanoviště č. 4 Na vypůjčeném plavidle obeplutí bóje na Slovanském ostrově podle pravidel platných pro půjčovnu plavidel.

> Stanoviště č. 5 Týmový dovednostní úkol v prostoru parku Petřínské sady. Jedná se o fyziky náročný úkol a posilování na stanovišti. Posilování ve dvojici, výkonnostní a obratnostní cvičení. Na stanovišti bude jako pomůcka gymnastická obruč.

> Stanoviště č. 6 Slalomová dráha v prostoru Letenských sadů na betonové ploše u kyvadla. Jedná se o slalomovou dráhu v délce 15 m. Tato dráha je tvořena třemi kužely. Slalomovou drahou musí účastnící závodu absolvovat na vozítku segway.

> Stanoviště č. 7 Paintballová střelba na cíl. Střelba bude provedena v prostoru u ulice Za Elektrárnou u Císařského ostrova. Střelba bude realizována barvící municí na cíl. Cíl bude v terénním svahu na vzdálenost 15 metrů.

> Stanoviště č. 8 Cílové stanoviště – přesun balíku slámy do cíle v areálu Odboru služební hipologie PČR KŘP hl. m. Praha.

2. ročník ovládli policisté z SPJ Praha, kteří s přehledem zvítězili. Na druhém místě se umístili policisté z SPJ Brno a třetí skončili policisté z SPJ Ostrava.

Gratulujeme!

Inzerce