TOPlist

Policisté zakročili proti příznivcům imigrantů, kteří narušili řádně oznámený pochod

Na Václavském náměstí, poblíž stanice metra Můstek, probíhala ve středu odpoledne demonstrace proti přijímání uprchlíků a obecně proti islamizaci.

Kromě několika stovek demonstrantů dorazilo na místo také několik desítek aktivistů, kteří přišli demonstrovat právě proti této demonstraci. Na oba tábory dohlížely desítky policistů. Ať už policisté z místních oddělení, z OHS Praha I., DI PČR Praha I., antikonfliktního týmu, nebo SKPV. K dispozici bylo také několik družstev SPJ Praha.

Kromě několika drobných incidentů, při kterých došlo k výměně názorů mezi jednotlivci, probíhala celá akce v poklidu. Tyto drobné neshody řešili na místě bravurně policisté z antikonfliktního týmu.

Poklidně probíhala akce až do doby, kdy se chtěli demonstranti vydat na svůj řádně ohlášený pochod. V tom jim totiž několik aktivistů chtělo zabránit tím, že si sedli na zem v místě, kudy měl pochod projít. Ani přes opakované výzvy policistů několik osob neuposlechlo a nehodlalo místo opustit. Došlo proto k užití donucovacích prostředků. Zajištěno bylo 5 osob, z toho 4 pro přestupkové jednání a jedna osoba byla zadržena pro podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě.

Celý pochod se pak obešel bez problémů.

Inzerce