TOPlist

Policisté zadrželi v Budějovicích dva řidiče. Převáželi omamné a psychotropní látky

Českobudějovičtí kriminalisté z oddělení obecné kriminality v těchto dnech realizovali případy z loňského roku, kdy byla u řidičů v motorovém vozidle zajištěna omamně psychotropní látka.

První případ byl zjištěn koncem května, kdy policisté oddělení hlídkové služby zastavili v noční době v krajském městě 33 letého řidiče jedoucího v osobním vozidle Škoda. Při kontrole si ve vozidle všimli, že muž ve vozidle pravděpodobně neoprávněně přechovává soubor předmětů, v kterých byly přítomny látky pro výrobu hydrochloridu metamfetaminu, známého jako pervitin.

V druhém případě drogy převážela žena

Případ byl předán kriminalistům, kteří muži předali usnesení o zahájení trestního stíhání ve věci přečinu Výroba a držení předmětu k nedovolené výrově omamné a psychotropní látky a jedu. Jeho stíhání je vedeno na svobodě.

Další případ byl zjištěn v listopadu, kdy při kontrole osobního vozidla tovární značky Audi, které řídila 25 letá žena, a uvnitř vozidla zjistili policisté, že pravděpodobně převáží 16 g omamné látky Cannabis. I tento případ předali dle věcné příslušnosti kriminalistům, kteří ve čtvrtek 14. ledna předali mladé ženě usnesení o zahájení trestního stíhání ve věci přečinu Přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.

por. Bc. Milan Bajcura

Ilustrační foto PČR

Inzerce