TOPlist

Policisté zachránili život ženě, která zabloudila v Prokopském údolí

V sobotu 7. května chvilku před půlnocí přijali operátoři tísňové linky 158 oznámení, podle kterého v Prokopském údolí zabloudila žena, která se tam šla projít před spaním. Navíc se jí při procházce udělalo špatně, zůstala ležet na zemi někde na vrcholku skal a nemohla se pohnout.

Dostala astmatický záchvat

Na místo proto vyrazilo několik hlídek druhého policejního obvodu, které začaly pátrat po Prokopském údolí. Díky tomu, že žena měla u sebe mobilní telefon, tak se s ní spojil policista z dozorčí služby místního oddělení Košíře, aby zjistil přesné místo, kde se nachází. Žena jim však nebyla schopná říct přesné místo, protože dostala astmatický záchvat, nemohla pořádně dýchat a nevěděla, kde se nachází.

Snesli ji ze skal

Jedinou indicii, kterou uvedla, bylo, že leží na skále mezi stromy a pod sebou vidí osvětlenou silnici. Díky dobré místní znalosti a odhadu policistů, se ji podařilo po hodině a čtvrt od nahlášení najít. Pravděpodobně se to povedlo na poslední chvíli, protože hledaná již vůbec nereagovala na podněty a pouze zrychleně dýchala. Policisté ji proto ze skal hned snesli a předali do péče přivolaným záchranářům, kteří ji odvezli do nemocnice.

por. Bc. Jan Daněk

Inzerce