TOPlist

Policisté zachránili život ženě, která se nejspíš pokusila o sebevraždu

V uplynulých dnech kolegové z našeho operačního střediska opět dokázali, jak je jejich práce důležitá. Na linku 155 se po osmé hodině večer dovolala neznámá žena s tím, že se otrávila léky a alkoholem. Neuvedla příjmení, ani adresu, díky čemuž by ji mohla být poskytnuta první pomoc a telefon zavěsila. Operátorce záchranné služby zbylo pouze číslo jejího mobilního telefonu, které předala i s informacemi, jež se v hovoru dověděla, našemu operačnímu středisku.

Policista, který hovor ze „záchranky“ přijal, nahlédl do dostupných evidencí mobilních telefonních čísel a pod telefonem, ze kterého na záchrannou službu někdo volal, zjistil jeho majitelku. Na místo jejího bydliště byli vyslání policisté z pohotovostně eskortního oddělení a dozorčí služba z Obvodního oddělení Pardubice IV. Na adrese se nikdo neozýval, proto byli přivoláni hasiči, jejichž úkolem by bylo při podezření na ohrožení života a zdraví byt otevřít. Během těchto okamžiků se policistům podařilo zjistit i poslední volané číslo z mobilního telefonu, na který operační důstojník ihned zavolal. Ačkoliv majitelem telefonu byla žena, hovor přijal mužský hlas.

Co následovalo? Muž na druhé straně hovoru policistu téměř nenechal hovořit a podezíral ho, že je přítelem či milencem jeho manželky. Policista musel v co nejkratší době vysvětlit, že tak to skutečně není a v zápětí uvést, proč volá. Pána se mu naštěstí brzy podařilo přesvědčit. Z dalšího hovoru vyplynulo, že tato dvojice spolu s ženou, která se nejspíš pokusila sáhnout na svůj vlastní život, před pár minutami seděla v baru v Polabinách a nic netušící se v dobrém rozešli domů. Když mu muž potvrdil, že paní skutečně odcházela do místa jejího bydliště, které je naproti, hlídky se rozhodly za užití násilí vniknout dovnitř. V bytě opravdu nalezli ženu ležící na zemi, na místo přijela záchranná služba, která ji odvezla do pardubické nemocnice.

[tiskovka]nprap. Bc. Eva Maturová
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce