TOPlist

Policisté zachránili život muži

Policisté vypátrali pohřešovaného muže, který by možná bez jejich pomoci umrzl. Včera půl hodiny před půlnocí jsme přijali oznámení ženy, která pohřešovala svého manžela, který vyrazil na obchodní schůzku do restaurace. Jednání se protáhlo, a tak se manželé domluvili, že pro svého muže kolem 22 hodiny přijede k vlakovému nádraží v Teplicích.

Po hodině a půl čekání, kdy se manželovi opakovaně pokoušela neúspěšně dovolat, jí telefon konečně zvednul, ale dozvěděla se pouze, že bloudí někde ve sněhu a kolem jsou stromy. To byl poslední hovor, poté byl už přístroj nedostupný. Zoufalá žena, která dostala strach o zdraví svého muže, se obrátila na policisty. A udělala dobře. Kolegové z Prosetic totiž už před 23 hodinou prováděli prověrku v lese nad Teplicemi, kde byl viděn člověk, který se měl plazit ve sněhu, na označeném místě však žádnou osobu nenalezli.

Operační důstojník, který se dozvěděl o pohřešovaném muži, bystře zareagoval a zpětným dotazem u svědka zjistil, že oděv ztraceného a oblečení osoby, která byla viděna ve sněhu u lesa, se shoduje. Policisté se tedy do nepřehledného terénu vydali znovu a deset minut po půlnoci našli pohřešovaného v ovocném sadu nad prosetickým sídlištěm. Alkoholem notně posilněný muž se v lese ztratil a už sám nedokázal jít dál. Díky dobré práci policistů, kteří 41letého muže hledali, došlo jen k jeho podchlazení, takže nebyl nutný zásah lékařů a pátrání mělo šťastný konec.

Za Policejní deník a Policejní týdeník všem zasahujícím policistům děkujeme, skvělá práce!!!

Inzerce