TOPlist

Policisté zachránili dvacetiletou ženu, která chtěla skočit z mostu

Policisté zachránili život mladé ženě, která chtěla skočit z železničního mostu. Po více než půl hodině velmi složité a náročné komunikace s ženou, se policistům podařilo dvacetiletou ženu dostat do bezpečí za zábradlí mostu a poté ji předali po péče lékaře. Ženě, která se momentálně nacházela ve složité životní situaci, kdy měla vztahové problémy, tak policisté velmi citlivým přístupem a profesionálním zásahem zachránili život.

V pátek 23. května přijali policisté po páté hodině večer oznámení, že se na železničním viaduktu na ulici Havlíčkova v Jihlavě pohybuje žena, z jejího jednání bylo zřejmé, že chce ohrozit svůj život skokem z mostu. Na místo okamžitě běžela hlídka, která byla v tu chvíli nedaleko. Když policisté na trať doběhli, přijížděl zrovna k mostu vlak, policisté strojvedoucího gesty upozornili na nebezpečí a ten jízdu značně zpomalil, poté vlak mladou ženu bezpečně minul.

Policisté zajistili zastavení vlakového provozu na trati a dále přivolali zdravotnickou záchrannou službu a hasiče. Mladá žena byla zjevně ve velmi špatném psychickém stavu a na příchozí osoby reagovala velmi podrážděně a emotivně, navíc křičela, že z mostu skočí, stála přitom za zábradlím na okraji mostu. V další komunikaci proto pokračoval pouze jeden policista, druhý situaci sledoval a byl připraven k případné pomoci. Policista na mladou ženu mluvil klidným a přátelským způsobem, žena vůbec nekomunikovala a před policistou stále ustupovala.

Situace byla velmi vypjatá, neboť žena se občas pustila zábradlí a její život byl tak velmi ohrožen. Přibližně v polovině mostu se policistovi přece jen podařilo s mladou ženou navázat hovor a dostat se do její blízkosti. Využil poté okamžiku, kdy mladá žena nebyla na chvilku úplně soustředěná, ženu rychle chytil a společně s druhým policistou, který ihned na místo přiběhl, jí přes zábradlí přenesli do bezpečného prostoru mostu a následně jí odvedli mimo železniční trať.

Mladou ženu poté předali do péče zdravotníků a provoz na železniční trati byl opět plně obnoven. Svůj život chtěla žena ohrozit, neboť má v současné době vztahové problémy.

[tiskovka]por. Bc. Jana Kroutilová
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce