TOPlist
Inzerce

Policisté z SPJ Praha pomáhali na dálnici D1 u hromadné nehody

Policisté z pražské speciální pořádkové jednotky poskytli první pomoc pěti zraněným osobám při hromadné dopravní nehodě.

Velký obdiv patří čtyřem policistům ze speciální pořádkové jednotky z 1. oddělení – speciálního nasazení.

Ti se v úterý 8. září vraceli po dálnici D1 z týdenního bezpečnostního opatření ve Vrběticích. Cesta na základnu v Praze se jim však nečekaně zdramatizovala kolem poledne, když projížděli okolo 115. kilometru. Právě tam se „espéjáci“ stali svědky hromadné dopravní nehody. Přímo před jejich služebním vozem totiž došlo ke srážce celkem pěti aut, a to konkrétně dvou nákladních a třech osobních.

Ačkoliv nehoda vypadala hrozivě, policisté zachovali chladnou hlavu a začali ihned jednat a okamžitě zjišťovat počet zranění osob a o jaká zranění se jedná. Současně zalarmovali linku tísňového volání a vyžádali si na místo ostatní složky integrovaného záchranného systému.

Naštěstí žádná ze zjištěných zranění nebyla smrtelná, ale pět osob bylo zraněno středně těžce až těžce. Těmto zraněným osobám policisté poskytli okamžitě první pomoc, nejvíce zraněnému zastavili masivní krvácení z hlavy a zajistili průchodnost dýchacích cest. Ostatním zraněným zastavili krvácení a poskytli další zdravotní péče. Do příjezdu jednotek integrovaného záchranného systému, policisté všechny zraněné osoby stabilizovali. I po příjezdu těchto jednotek policisté pomáhali hasičům s vyproštěním dalších osob a také pomáhali záchranářům s nakládáním zraněných osob do sanitek, aby se tak dostali co nejdříve do nemocnice.

Zkušenosti s poskytováním první pomoci zraněným osobám, získali policisté na jednotce EMERGENCY v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích v rámci své zdravotnické praxe.

Tisková zpráva Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina:
V úterý v 11,28 hod přijala operátorka linky tísňového volání 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina hlášení o dopravní nehodě několika osobních a nákladních vozidel na 115. km dálnice D1 ve směru na Prahu. Na místo události vyjeli jihlavští profesionální hasiči.

Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že se v místě střetla tři osobní a dvě nákladní vozidla. Nehoda si vyžádala pět zranění, tři zraněné zaklíněné osoby museli hasiči vyprostit za použití hydraulického zařízení. Ihned po vyproštění byli zranění předáni do péče zdravotníkům. Na místě zasahovaly kromě několika sanitních vozů také dva vrtulníky letecké záchranné služby. Hasiči pomohli zdravotníkům s ošetřením zraněných osob a s jejich následným transportem do sanitních vozů a vrtulníků.

Provoz na dálnici byl po nehodě zastaven a doprava byla vedena přes objízdné trasy. Zasahující hasiči provedli na havarovaných vozidlech protipožářní opatření a uniklé provozní kapaliny zlikvidovali speciálním sorbentem.

Příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního vyšetřování.

Inzerce